EF 35 mm f/ 1.4L USM

Wybór obiektywu Zoom

Firma Canon od lat jest uważana za jedną z lepszych, które zajmują się produkowaniem aparatów lustrzanek. Słyną również z dobrej jakości obiektywów zoom jakie można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i wielkości portfela. Wśród mniejszych obiektywów Canon można wyróżnić obiektyw Canon EF 8-15 milimetrów F/4L Fisheye USM. Kosztuje 5259 złotych. Nie jest tani, ale jeśli szukamy dobrej jakości obiektywu musimy liczyć się z faktem, że jego cena będzie nieco większa niż nam się mogło wydawać. Jest to zoom tak zwanego typu rybiego oka. Można za jego pomocą odtwarzać zarówno okrągły obraz jak i obraz pełnoklatkowy. Wszystko zależy od potrzeb operatora. Kąt widzenia jaki umożliwia nam ten obiektyw jest dosyć duży i wynosi od ośmiu do aż piętnastu milimetrów. Obecnie uważany jest za jeden z nowszych i lepszych obiektywów jakie należą do serii L Canona. Konstrukcja tego obiektywu składa się z czternastu elementów. Maksymalnie można powiększyć obraz na 0,39x. Jest to dosyć lekki obiektyw jak na takie rozmiary. Ma wagę niespełna 540 gram. Canon zadbało o to, aby obiektyw został wykonany z dużą dokładnością. Każdy jego element wykonano w sposób solidny, aby osoba która używa obiektywu była w pełni zadowolona z pracy z nim. Kolejnym dzieckiem Canona jest Obiektyw Canon MP-E 65 mm f/ 2.8 1-5x Macro Photo za 3999 złotych. jest to obiektyw manualny, który używany jest do wykonywania ujęć makrofotografii. Można za jego pomocą zrobić ujęcie naprawdę maleńkim istotkom jakie zamieszkują naszą planetę. Zmianę nachylenia oraz przesunięcia umożliwia Obiektyw Canon TS-E 90 mm f/ 2.8. Jest to pierwszy taki obiektyw na świcie. Można za jego pomocą prawdziwie zamazać tło. Jego ogniskowa ma wielkość 90 milimetrów. Również jest to obiektyw stało ogniskowy. Nie można zapominać również o obiektywie Canon TS-E 45 mm f/2.8. Należy do tej samej grupy cenowej co dwa poprzednie. Daje nam zupełnie nowe spojrzenie. Idealnie sprawdza się do ujmowania piękna architektury, do tworzenia portretów, a także do reklamy. Obiektyw umożliwia przesuwanie, a także pochylanie się układu optycznego. Perspektywa ujęć jakie wykonamy za jego pomocą będzie naturalna i bardzo efektowna.

Do uwiecznienia imprezy ślubnej idealnie sprawdzi się obiektyw Canon EF 16-35 milimetrów f/2.8 L USM II. Nazwa co prawda bardzo długa, ale warta zapamiętania. Za pomocą tego obiektywu nie tylko uwiecznimy dzień ślubu, ale także wykonamy ujęcia krajobrazów, architektury, wnętrz, a także uda nam się wykonać reportaż. Z pewnością w żadnej z tych sytuacji obiektyw nas nie zawiedzie. Canon ma obecnie jedne z najlepszych obiektywów jakie dostępne są na rynku, a ten model z pewnością należy do czołówki. Jest idealny dla profesjonalistów. Producent wyposażył go w pięć soczewek, a jego szerokokątny zoom Luxury jest z najwyższej półki. Obiektyw ma wbudowany napęd USM, dzięki któremu żadna rzecz nie zostanie nie zauważona w kadrze. Zdjęcia będą wyjątkowo ostre i ucieszą oko odbiorcy. Bardzo dużą zaletą tego obiektywu jest to, że posiada on stałe światło dla ogniskowych w rożnych wartościach. Taka funkcja umożliwia używanie obiektywu nawet w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Bez wątpienia to jeden z lepszych obiektywów jakie Canon wprowadziło na rynek. Jest wyjątkowo kompatybilnym urządzeniem i doskonale radzi dobie w połączeniu z pełno klatkowymi lustrzankami. Do stworzenia reklamy idealni sprawdzi się obiektyw Canon TS-E17 mm f/4L. Ten należy już do nieco droższych obiektywów. W sklepie winmar.pl kupimy go za 9299 złotych. Cena co prawda wysoka, ale tutaj płaci się za jakość. Obiektyw jest doskonały do ujęć krajobrazów, reklam, architektury oraz do fotografowania wnętrz. W 2009 roku został uznany za najlepszy obiektyw dla profesjonalistów. Taka nagroda o czymś świadczy. Tutaj producent postarał się sprostać wymaganiom profesjonalnych fotografów, którzy szukali idealnego obiektywu. W tym modelu mogli go w końcu znaleźć. W zestawie razem z obiektywem otrzymamy bardzo miękki futerał, w którym będziemy mogli przechowywać nasz obiektyw i będziemy mieć pewność, że w żaden sposób się on nie zniszczy. W zestawie otrzymamy również przednią i tylnią osłonę na nasz obiektyw, gwarancję i bardzo dokładną instrukcje obsługi.

Jak widać na przykładzie tych kilku wyżej omówionych obiektywów Canon ma w swojej ofercie takie, które sprawdzą się w każdym warunkach. Można znaleźć taki, który będzie w naszym przypadku najlepszy i co też ma znaczenie taki, na który będzie nas stać. Grupa obiektywów zoom formy Canon jest naprawdę szeroko rozbudowana. Jest cała masa modeli, które przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak też i dla amatorów. Każdy ma szansę znaleźć idealny dla siebie obiektyw wystarczy zapoznać się z ofertą tego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *