EF 35 mm f/ 1.4L USM

Obiektywy stałoogniskowe Canon

Canon jest producentem bardzo wielu modeli obiektywów stałoogniskowych. Ich doskonałe parametry sprawiają, że bardzo wiele osób zajmujących się profesjonalną fotografią, sięga właśnie po te produkty.

Jednym z przedstawicieli tego rodzaju artykułów jest TS-E 90 mm f/2.8 W/Case & Hood. Obiektyw ten jest bardzo specyficzny. Można bowiem dzięki niemu wykonywać zarówno wychylenia, jak i przesunięcia. Specjalna technologia układu optycznego Gaussa daje fotografowi sposobność do robienia delineacji, a także umożliwia wykorzystywanie załamania tła. Przez to np. obrazy portretowe nabiorą niepowtarzalnego charakteru. Zatem w tej dziedzinie obiektyw ten sprawdzi się zdecydowanie najlepiej, ponieważ producenci sprzętu zwracają ogromną uwagę na przystosowanie obiektywu pod tym kątem. Podobne cechy wykazuje obiektyw TS-E 45 mm f/2.8. Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, umożliwia on operatorowi korzystanie zarówno z przesunięcia i wychylenia. Ponadto można w nim swobodnie regulować ostrość, a to za sprawą ruchomego układu oraz tylnego ogniskowania. Bardzo często fotograf musi pracować w różnych warunkach i sytuacjach. Dlatego też bardzo ciekawą opcją, zastosowaną w tym modelu jest specjalna przysłona, umożliwiająca wykonywanie interesujących ujęć. Niezwykle przydatną właściwością TS-E 45 mm f/2.8. jest także system, chroniący soczewkę przed niepożądanym działaniem pyłu, czy też kurzu.

W rodzinie obiektywów Canon znaleźć można także zdobywców nagród. Należy do nich Canon TS-E 17 mm f/4 L, wyróżniony prestiżową nagrodą jako najlepszy obiektyw do pracy profesjonalnych fotografów. Najważniejszymi zaletami tego sprzętu jest możliwość pochylenia osi optycznej w czasie wykonywania fotografii, a także wykonywanie przesunięcia i obrotu. Dodatkowo ten produkt marki Canon świetnie współpracuje z różnego rodzaju lustrzankami, zarówno tymi cyfrowymi, jak i analogowymi, posiadającymi APS-C, FF oraz APS-H. Obiektyw ten daje fotografom bardzo duże pole do popisu, zarówno w kwestii zdjęć architektonicznych, jak i plenerowych. W związku z tym posiada on ogromna grupę zwolenników. Innym elementem wyposażenia, który świetnie kooperuje z różnego typu lustrzankami cyfrowymi jest obiektyw stałoogniskowy MP-E 65 mm f/2.8 1-5X Macro Photo wyprodukowany także przez firmę Canon. Jest to doskonałe rozwiązanie dla fotografów wykonujących obrazy w odmiennych warunkach. Bez względu na to czy fotografie będą powstawały w plenerze, studio, czy też kiepsko oświetlonych pomieszczeniach. Sprzęt ten najbardziej ze wszystkich obiektywów wymienionych do tej pory, nadaje się do robienia makrofotografii. Wynika to z faktu zastosowania w nich takiej opcji jak soczewki niskodyspersyjne, które to są gwarancją doskonałej jakości zdjęć, bez względu na sytuację i warunki, w jakich są one wykonywane.

Innym interesującym rozwiązaniem, jakie proponuje Canon jest obiektyw EF 60 mm f/2.8 Macro USM . Unikalne rozwiązania zastosowane w tym produkcie, czynią go wyjątkowo atrakcyjnym. Po pierwsze producent pokusi się o zainstalowanie niezwykle szybkiego układu AF. Umożliwia on zdjęcia bardzo szczegółowe, które są taki dokładne, że nawet ludzkie oko nie jest w stanie konkurować w tej kwestii z tym konkretnym obiektywem. Cechą charakterystyczna tej aparatury są także postawione na bardzo wysokim poziomie rozdzielczość i kontrast. Ostrość regulowana jest automatycznie, co bardzo usprawnia pracę fotografa. Cały proces przebiega bezgłośnie dzięki specjalnemu napędowi USM. Natomiast osoby lubiące mieć „ster we własnych rękach” mogą całą operację wykonać osobiście, ponieważ obiektyw posiada także odpowiednie mechanizmy, umożliwiające ręczne dopasowanie parametrów do swoich wymagań. Dla osób, które chcą korzystać ze swojego sprzętu przez długie lata stworzono natomiast obiektyw EF 85 mm f/1.2 L USM II . Ten teleobiektyw cechuje się największą szybkością w swojej klasie, a ponadto zastosowane w nim rozwiązania jak: soczewka optyczna o dużym współczynniku załamania, czy też zespół korygujący aberrację- czynią go nader atrakcyjnym sprzętem. Podsumowując, bez względu na to jaki charakter będą miały wykonywane przez nas zdjęcia, firma Canon zawsze podsuwa nam ciekawe rozwiązania. Wprawdzie artykuły pochodzące od tego producenta nie należą do najtańszych, jednakże każda złotówka przeznaczona na obiektywy stałoogniskowe zwróci się w przyszłości, w postaci zdjęć o doskonałej jakości i możliwie najwyższych parametrach. Warto więc ponieść wyższe wydatki, aby móc cieszyć się sprzętem o wielu możliwościach, w którym zastosowano ciekawe rozwiązania, a który będzie służył wiernie przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *